BibBits FAQ:

Jak BibBits fungují?
BibBits se skládají z přední a zadní části, z nichž každá obsahuje velmi silný neodymový magnet. Stačí vložit triko a startovní číslo mezi magnety BibBits a jste připraveni na start.


Jsou BibBits dost silné?
BibBits mají malé, ale velmi silné magnety, které budou držet Vaše startovní číslo perfektně na svém místě. Dokonce i během dlouhotrvajících zkoušek s velmi silným větrem se startovní číslo ani nepohnulo.


Jaké magnety jsou používány?
Používáme tzv. poniklované neodymové magnety. Ty mají sílu 1,1 kg na magnet a mají  samozřejmě i "severní" a "jižní" pól.


Jaké jsou specifikace BibBits?
BibBits se skládá ze dvou částí. Přední část je obdélníkového tvaru, rozměry jsou 2x1,5 cm a váží pouhé 3 gramy. Zadní část je kulatá (pro extra komfort), 1,5 cm průměr a váží jen 2 gramy. Kompletní sada 4 BibBits váží kolem 20 gramů.

Leták 1Leták 2

Dráždí BibBits pokožku?
Zadní část BibBits je speciálně navržena, aby se zabránilo tření a podráždění. Při správném použití je možnost tření velmi nízká.


Je používání BibBits bezpečné?
BibBits nemají žádné ostré hrany nebo vyčnívající části, takže nehrozí žádné nebezpečí. BibBits však obsahují malé, ale silné, magnety, které teoreticky mohou ovlivnit fungování kardiostimulátorů a dalších elektronických zařízení. To je důvod, proč každá sada BibBits obsahuje upozornění na obalu. V dostatečném předstihu před použitím BibBits si přečtěte prosím tato varování. Pokud používáte kardiostimulátor nebo jiné lékařské zařízení, doporučujeme nepoužívat BibBits.


A co integrovaný časový čip ve startovním čísle?
Testy neprokázaly žádný negativní vliv na fungování časových tagů, pokud nepřipevníte magnet BibBits přímo na čip. Při obvyklém používání k tomu nemůže ale dojít, protože BibBits jsou použity pouze na vnější rohy startovního čísla. Testy byly provedeny s různými značkami čipů. Účinek v případě velkého davu při závodech není znám. Teoreticky by mohla být rušena magnetická pole, ale je nepravděpodobné, že by se tak stalo.


A co můj měřič srdečního tepu?
Testy ukázaly, že  BibBits nemají vliv na fungování měřiče tepové frekvence, pokud nejsou magnety přímo umístěny na senzoru. Běžné používání BibBits proto nepřináší žádný problém, ale doporučujeme toto vyzkoušet, případně upravit vhodné umístění, dříve než začnete s vlastním měřením.


Mohu získat BibBits v jiných barvách, potisku nebo balení?
Ano můžeš. Pro vyšší objemy, nabízíme možnost nechat potisknout BibBits svým vlastním logem, barvou a přpadně i v jiném balení. Toto může být zajímavé pro různé akce, obchody a sponzory, kteří by chtěli mít originální produkt. Pokud se chcete dozvědět více o možnostech, neváhejte a kontaktujte nás.